SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA

1708

Opowiadając na prośbę Prezesa fundacji „Mam Pomysł”, która zajmuje się ochroną praw zwierząt i opiekuje się Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, uczniowie wraz z opiekunem szkolnego koła wolontariatu p. Aliną Barć bardzo chętnie wzięli udział w zbiórce akcesoriów dla ich czworonożnych podopiecznych. Zbiórka odbyła się w klasach 7 Szkoły Podstawowej i 2 i 3 Gimnazjum.

Uzbieraliśmy 360 kg karmy mokrej i suchej dla psów i kotów. Oprócz tego przekazaliśmy do schroniska dla naszych czworonożnych przyjaciół suplementy witaminowe, zabawki, smycze, a dodatkowo dla kotów 26 kg żwirku wraz z kuwetami dla nich. Uczniowie zorganizowali także środki czystości do mycia podłóg i płyny do czyszczenia misek, żeby zwierzaki miały w swoich kojcach czyściutko. Młodzież przynosiła dla zwierzaków też koce.

30 najbardziej zaangażowanych uczniów 08 maja br. osobiście odwiedziło schronisko dla zwierząt w Świdnicy, gdzie reprezentowali naszą szkołę. Może niektórzy z nich zdecydują się również (wraz z rodzicami) na adopcję któregoś ze zwierzaków.