SPOTKANIE „ZAJAWKOWICZÓW”

1439

Wzruszenie, zastanowienie, podziw i zaduma towarzyszyły inauguracji III edycji programu Zalogowani „Zostańcie z nami- Miasto i Powiat Świdnica”, którego uczestnikami byli uczniowie klasy 3B gimnazjum. 17 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy mieli okazję spotkać się z niezwykłymi świdniczanami, dla których słowo „niemożliwe” nie istnieje.

Damian Lempart- kierowca rajdowy, Mariusz Kędzierski-artysta plastyk, Szymon Potoniec- szkoleniowiec Sonel S.A. i Krzysztof Habowski- założyciel RST – goście spotkania w sposób bardzo osobisty, ale przystępny dla młodzieży przedstawili swoje drogi zawodowe, nie zawsze łatwe i proste. Podkreślili rolę pracy, wysiłku i wyrzeczeń jakim trzeba sprostać, by osiągnąć sukces.
Kilka rad prelegentów na pewno zapadnie na długo w pamięci uczestników: „Nie bój się marzyć”, „ Nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli naprawdę coś chcesz, możesz to mieć”, Zapytaj siebie jakie masz zainteresowania, pasje. A jeśli ich nie masz to szukaj, sprawdzaj, pytaj…”

Spotkanie otwiera cykl zajęć, w których uczniowie naszej szkoły od początku istnienia programu „Zalogowani” biorą bardzo aktywny udział. Wkrótce pierwsze spotkanie ekonomiczne, warsztaty zawodoznawcze i wyjścia do zakładów pracy.