SPOTKANIE Z GOŚĆMI Z FUNDACJI EUDAJMONIA

840

Dnia 11.05.2018r. klasa Vb wraz z wychowawczynią Magdaleną Biesiadzińską mieli przyjemność spotkać się z gośćmi z FUNDACJI EUDAJMONIA: Paulą Śmiechowicz i Stanisławem Ostafiński wraz z asystentkami osób z niepełnosprawnością: panią Joanna Naumów i panią Katarzyna Powroźnik .

To było wyjątkowe spotkanie. Celem jego było pokazanie uczniom klasy piątej, że niepełnosprawność, np. fizyczna czy bycie niewidomym, wiąże się z wieloma utrudnieniami
w życiu codziennym. Piątoklasiści wzięli udział w doświadczeniach. Zadania, jakie mieli do wykonania z użyciem specjalnych okularów, przez które niewiele można było zobaczyć to: nawleczenie igły, przyszycie guzika, układanie puzzli, nalanie wody do szklanki z butelki, rozpoznanie osoby przez dotyk, ułożenie puzzli, policzenie pieniędzy. Mieli możliwość sprawdzić, jak należy posługiwać się tzw. białą laską, którą niewidomi używają w czasie bezpiecznego poruszania się. W zabawie: głuchy telefon – ze słuchawkami na uszach, oświadczali, jak czuje się osoba niedosłysząca.

Czas umilał Stanisław Ostafiński, który grał melodie na keyboardzie. Jest osobą niewidomą od urodzenia. Były wspólne tańce, opowieści gości o swoich przeżyciach.

Teraz już wiemy, że osoby z niepełnosprawnością chętnie nawiązują kontakt i można z nimi się zaprzyjaźnić. W planie klasa VB ma kontynuację nowej znajomości.

Podziękowania dla pani Joanny Krzyżanowskiej za zdjęcia ze spotkania.