SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

846

Kim jest ciekawy człowiek, jaką pracę może wykonywać? Na takie pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy 2c i 2a, którzy wzięli udział w spotkaniu z panem Wojciechem Piechem, ratownikiem medycznym w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu.

Nasz gość przygotował test dla nauczycieli, a potem omawiał i ćwiczył z dziećmi procedury wezwania służb ratowniczych, sposoby zabezpieczania miejsca zdarzenia. Okazało się, że nie jest tak łatwo ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ani wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej. Całe szczęście, że procedury ćwiczyliśmy na fantomach. Dużo emocji wzbudziły poważne ćwiczenia w parach zaopatrywania ran oraz złamań. A potem na wesoło bandażowanie mumii w grupach. Zajęcia zakończyła symulacja akcji z udziałem poszkodowanego oraz wszystkich służb ratunkowych.

Zdecydowanie nasz gość okazał się ciekawym człowiekiem. Wielu uczestników spotkania zadeklarowało, że w przyszłości będą ratować ludzkie życie. Życzymy powodzenia i wytrwałości, bo przed nimi długie i bardzo trudne studia…

Spotkanie przygotowały p. A. Ambroszkiewicz i p. D. Mrugała.