SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ HENRYKĄ WYSOCKĄ

770

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a dzień – 24 X ustanowiono Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych. W tym roku czytelnicze święto obchodziliśmy pod hasłem „Książka nas łączy”. I właśnie z tej okazji we wtorek, 24 października 2017r. na zaproszenie Pani Zdzisławy Strzelczyk – Salwierak naszą szkołę odwiedziła pisarka i poetka – Pani Henryka Wysocka. W spotkaniu z literatką wzięli udział uczniowie klas I – III.

Pani Henryka Wysocka z wykształcenia jest nauczycielką, a z zamiłowania – autorką poezji i prozy dziecięcej oraz młodzieżowej. Spod Jej pióra wyszły także zbiorki wierszy adresowane do dorosłych czytelników. Całe życie związana z Dolnym Śląskiem, ponieważ do lat 80-tych XX w. mieszkała w Świdnicy, po czym na stałe przeprowadziła się do Głogowa. Od wielu lat Pani Henryka Wysoka publikuje swoje utwory w lokalnej prasie, jest członkinią Głogowskiego Stowarzyszenia Literatów i Pisarzy, propagatorką regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Podczas spotkania w naszej szkole pisarka opowiedziała zebranym o sobie, swojej twórczości literackiej, zaprezentowała dwa rozdziały powieści „ Legenda o Kaszeńce – czyli wakacje z blondynką” oraz odczytała fragmenty „ Opowiastek Hawki…O myszce Jagódki”, a także zareklamowała mającą się niebawem ukazać książkę Jej autorstwa „Fantastyczne wędkowanie”, motywując wszystkich do stałego obcowania ze słowem pisanym. Utwory naszego gościa urzekają pomysłowością i poczuciem humoru. W swoich tekstach Pani Henryka Wysocka w żartobliwy sposób przemyca zasady i wartości, które pomagają dzieciom w poznawaniu świata.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem Pani Henryce Wysockiej laurki z podziękowaniami oraz złożeniem przez poetkę osobistych dedykacji na kartkach zawierających wiersz „ Do przyjaciół”, a także rozdaniem autografów.

Pani Henryka Wysocka serdecznie podziękowała za zaproszenie i możliwość spotkania z młodymi czytelnikami, których zachęciła do rozwijania wyobraźni, kreatywności poprzez codzienny kontakt z książką.