ŚCIEŻKI ZAWODOWE NASZYCH RODZICÓW- SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE W VIIB

719

Gdzie pracują nasi rodzice? Na  czym polega ich zawodowa codzienność? Wychodzą rano, wracają wieczorem, czasami zmęczeni, czasami zadowoleni. Pracują… Ale jak i gdzie? Na czym polegają ich zawodowe obowiązki? Płacą im, ale za co?

Na te i inne pytania 11 paździenika próbowała odpowiedzieć p. Lilianna Wojciechowska- Zgraja, mama Natalii i Patrycji. Specjalistka od budownictwa, absolwentka Wrocławskiej Politechniki, inżynier ochrony środowiska.

Gość przedstawił i omówił wszystkie zawody związane z budownictwem, od robotnika wykonującego bardzo podstawowe czynności  (murarza, hydraulika, elektryka) do architekta, projektanta , geodety i geologa. Zwróciła uwagę na szczególna rolę matematyki, fizyki i chemii. To one są przepustką do dobrej szkoły średniej i na studia. Cierpliwość, upór, dokładność  i odpowiedzialność to kolejne cechy niezbędne w wykonywaniu zawodu projektanta, który tworząc dom/ instalację odpowiada za życie i zdrowie innych.

To cenne i ciekawe informacje, za które naszemu gościowi pani Liliannie Wojciechowskiej- Zgraja bardzo jesteśmy wdzięczni.

Spotkanie odbyło się w ramach rozpoczynającego się OTK 2018.