POTRAFIMY UDZIELAĆ POMOCY!

1034

Drużyna dziewcząt z klas gimnazjalnych naszej szkoły w składzie : Lidia Maciejewska z kl. 3BG, Aleksandra Wolfram z kl. 2DG, Martyna Konarska i Aleksandra Bylicka z kl.2BG i Sandra Pęczar z kl.2CG, uczestniczyła w VII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 28 listopada w III LO w Świdnicy. Do udziału w zawodach przygotował je p. Paweł Kondzior, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

W Mistrzostwach uczestniczyło sześć pięcioosobowych drużyn z klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych w Świdnicy, Pszennie i Witoszowie Dolnym. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której znajdowały się 4 stacje urazowe oraz stacja testowa – test z pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat PCK. Wypadki (w trakcie egzaminu, na sali gimnastycznej, podczas spaceru oraz potrącenie) zaaranżowane były z udziałem pozorantów z klas licealnych.

Na każdej stacji znajdowali się sędziowie, którzy oceniali działania ratownicze poszczególnych drużyn.

Z dumą informujemy, że nasze dziewczyny zajęły II miejsce! GRATULUJEMY!
Nagrody w postaci apteczek pierwszej pomocy oraz dyplomy ufundowane zostały przez Urząd Miasta Świdnica i Gminę Świdnica.