POMAGAMY, BO CHCEMY

786

„Hojność polega nie tyle na tym, aby
dawać dużo, co na tym, aby dawać w
odpowiedniej chwili.”

[Jean de La Bruyére].

 

Ponad pięćdziesiąt paczek pieluszek jednorazowych, czterdzieści pięć szamponów, sześćdziesiąt mydełek i płynów do mycia, blisko sto oliwek, kremów oraz balsamów. Słodycze (ciasteczka, cukierki, odżywki, kaszki), zabawki oraz książeczki…

Już po raz trzynasty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce darów, głównie artykułów higienicznych, dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu przy ulicy Asnyka. Zebrane prezenty 21 grudnia 2017r. zostały osobiście dostarczone  do DMD przez naszych uczniów wraz z opiekunami p. Aliną Barć – katechetką i inicjatorką wyjazdu  i p. Renatą Jończyk – nauczycielką języka polskiego i doradcę zawodowego.

Wyjazd był okazją do spotkania się z maluszkami z domu dziecka i ofiarowania im czasu na zabawę, przytulenie i często wyczekiwane przez miesiące czy lata zainteresowanie. Uczniowie „105”stanęli na wysokości zadania, spotkanie wypełnione było uśmiechem, radością i szczerą beztroską. Wszystkie dzieci z i te z placówki, i te szkolne na pewno na długo zapamiętają wspólną zabawę oraz uśmiech maluszków, dla których z różnych przyczyn  zabrakło po prostu miłości. A nasi uczniowie jednomyślnie zdecydowali, że na pewno przyjadą  do maluchów jeszcze raz.

Właśnie za te chwile wszystkim uczestnikom wyjazdu oraz darczyńcom (tym małym i dużym) z całego serca DZIĘKUJEMY.