PODSUMOWANIE XVIII MIĘDZYSZKOLNEGO PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

611

Podsumowanie XVIII Międzyszkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych

W tegorocznym XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych jury obejrzało  17 prezentacji teatralnych. Liczba uczestników biorących udział  w aktorskich zmaganiach nie była mała, bo liczyła ponad 300 osób.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie:

Teresa Cora- opiekunka grupy teatralnej ,,Utworki’’ działającej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, autorka nagradzanych scenariuszy, polonistka.

Małgorzata Braniecka– wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Joanna Chojnowska– instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury.

Boże Kuźma–  zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jury postanowiło przyznać

A. Nagrody indywidualne, które otrzymują:

  1. Hanna Konior- Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym.
  2. Dorota Kryśpiak- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.
  3. Hanna Rosa- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.
  4. Aleksandra Kaczyńska- Szkoła Podstawowa w Świebodzicach.
  5. Amelia Powroźnik- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.
  6. Hanna Kubik- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.
  7. Zofia Malczyk- Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy.
  8. Kalina Zięcina- Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy.
  9. Karolina Czubska- Europejska Akademia Dziecka.
  10. Marceli Wach- Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy.
  11. Katarzyna Leciejewska- Miejskie Przedszkole Integracyjne ,,Słoneczko’’
  12. Lena Bylica- Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy.

B. Nagrody dla zespołów
Kat.I

  1. Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy-za radosną, wspólną zabawę na scenie, przemyślaną scenografię i właściwie dobrane kostiumy.
  2. Publiczne Przedszkole w Marcinowicach- za wysoki poziom gry teatralnej.
  3. Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy- za interesujące i inspirujące połączenie motywów o kotach.

Kat.II

  1. Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy- za poetyckie zobrazowanie dziecięcego świata oraz czystość obrazu teatralnego.
  2. Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy- za czystość artystyczną w działaniach aktorskich i umiejętne współdziałanie w grupie.

Kat.III

  1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy- za dojrzałe i umiejętne połączenie różnych form teatralnych oraz wyróżniającą grę aktorską.
  2. Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy- za aktorską zabawę na scenie dobrze wkomponowaną w treść spektaklu oraz ciekawe kostiumy.

 

C. Wyróżnienia dla zespołów

Kat.I

  1. Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie- za spójność obrazu scenicznego.
  2. Przedszkole Samorządowe ,, Chatka Puchatka’’ w Jaworzynie Śląskiej- za mądrość w przesłaniu.
  3. Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 ,,Słoneczko’’ w Świdnicy- za wprowadzenie elementów teatru kukiełkowego.
  4. Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy- za zbudowanie właściwej dramaturgii spektaklu.

Kat.II

  1. Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym- za właściwy dobór efektów dźwiękowych.
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Świebodzicach- za niezamierzone efekty komediowe.
  3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy- za łączenie elementów teatralnych.
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – za propagowanie polskiej literatury dziecięcej.

Kat.III

  1. Szkoła Podstawowa w Marcinowicach- za umiejętne wykorzystanie teatru ruchu.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy- za dydaktyczne walory spektaklu.

 

Jury postanowiło przyznać dwie nagrody za reżyserię i autorski scenariusz dla:

– p. Małgorzaty Pękały ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy

– p. Małgorzaty Komorowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.