PLUSZOWE MISIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

1147

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To właśnie w tym dniu przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je od 2002 r., kiedy to pluszowy miś ukończył sto lat.

W związku z tym nauczyciel- bibliotekarz pani Monika Godula i opiekunowie SU p. Jolanta Antos i p. Zofia Krawczyńska zorganizowały w czytelni biblioteki szkolnej wystawę pluszowych misiów. Gimnazjaliści oraz siódmoklasiści z wielką chęcią przynieśli do szkoły swoje misiowe przytulanki. Na kilka dni biblioteka przyjęła do siebie ponad 100 misiaków, które cieszą oko uczniów i nauczycieli. Pani Godula przypomniała wszystkim historię tej niezwykłej maskotki oraz postaci kultowych misiów.

W budynku przy ulicy Saperów gościliśmy uczniów klasy I C wraz z wychowawczynią. Pierwszaki zapoznały się z historią pluszowego misia, ułożyły dla niego życzenia urodzinowe oraz rozwiązywały zagadki dotyczące miśków. Każdy uczeń otrzymał do zrobienia kolorowankę oraz szablon niedźwiedzia do samodzielnego zaprojektowania.

Ponadczasowość tych pluszaków sprawia, że mali i duzi je uwielbiają. Misie są symbolem dobra, miłości, ciepła i łagodności, czyli tego wszystkiego, czego każdy z nas pragnie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w czytelni biblioteki szkolnej.