NOC MUZEÓW

966

Uczniowie naszej szkoły – uczestnicy projektu edukacyjnego – wybrali się do Wrocławia pod opieką p. Jończyk, p. Nowak i p. Szustak aby skorzystać z bogatej oferty Nocy Muzeów. Późnym popołudniem 18.05.2019 wyruszyli busem sporą grupą na zwiedzanie ciekawych miejsc.

Na początek „Piecownia” – galeria sztuki i pracownia, w której chętni mogli ulepić z gliny pamiątkowe figurki i obejrzeć wystawę rzeźby. Można było trochę się ubrudzić, ale czego się nie robi dla sztuki! Następnie wszyscy zwiedzali Muzeum Mineralogicze z pięknymi okazami najróżniejszych minerałów, rozświetlony Rynek i Muzeum Miejskie Wrocławia z zasobami, oglądanie których też zajęło sporo czasu.

Ostatni punkt programu to zwiedzanie Muzeum Etnograficznego z wystawami „Instrumentarium tradycyjne” oraz dziełami Jana Koloczka – „Malowane Marzenia”. Nogi dawały o sobie znać po tych nocnych spacerach, ale warto było! O północy udana wyprawa dobiegła końca. Tłumy zwiedzających świadczą o atrakcyjności tego rodzaju wydarzeń kulturalnych.