MOJA MAŁA OJCZYZNA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1735

Dnia 31 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego ,,Małe ojczyzny w literaturze”. Konkurs dedykowany był dzieciom i młodzieży w wieku 11-16 lat, a został zorganizowany przez był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego nadrzędnym celem  była popularyzacja pięknej polskiej rzeczywistości inspirowanej twórczością literacką znanych polskich poetów i pisarzy. Bardzo trudne zadanie. Próbowały mu sprostać cztery uczennice naszej szkoły: Aleksandra Bylicka kl. 2b, Agnieszka Godula kl. 2b, Martyna Jończyk kl. 2b oraz  Martyna Konarska kl. 2b – uczestniczki konkursu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w budynku Gimnazjum nr 1 w Świdnicy podczas przerwy konkursu „Wierszykarnia”. Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Agnieszka Godula, która przygotowała pracę  literacką, wykorzystując wiadomości o naszej najbliższej i najpiękniejszej rzeczywistości – o Świdnicy. Opiekunem uczennicy jest polonistka p. Jolanta Antos.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podarunki,  zwycięzcy – nagrody książkowe. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i twórczej atmosferze, a zakończyło się słodkim poczęstunkiem.