MAGIA TEATRU- SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

685

Każdy wie, kim jest aktor. Ale czy łatwo jest nim być, dlaczego ktoś wybiera akurat ten zawód? Na te pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy warsztatów teatralnych, które odbyły się dnia 25 lutego 2019r.

Naszym przewodnikiem po świecie teatru był pan Sebastian Banaszczyk, który jest aktorem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Na początku spotkania dzieci zadawały pytania o pracę aktora: w jaki sposób przygotowuje się do swojej roli, jak wyglądają próby do przedstawienia, dlaczego został aktorem, jakie studia skończył, a nawet w jakich godzinach pracuje.

W części warsztatowej nasz gość postawił przed nami trudne zadanie- uruchomiliśmy wyobraźnię i z zamkniętymi oczami podążaliśmy za głosem. Potem musieliśmy wyobrazić sobie, że jesteśmy smokami, które wyrażają swoje uczucia na różne sposoby. Odgadywaliśmy również emocje, z jakimi wypowiadane było zdanie. Bardzo dużej koncentracji wymagały od nas  ćwiczenia dykcji. Okazuje się, że nie jest tak łatwo powiedzieć szybko i wyraźnie zdanie Lulaj Jolu lalę czy Dromader z Durbanu turban pożarł panu… Na szczęście każda z grup stanęła na wysokości zadania i próba wypadła doskonale. Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów.

W dwugodzinnych warsztatach wzięli udział u uczniowie klasy 2a i 2c ze SP nr 105  pod opieką p. Anny Ambroszkiewicz, p. Małgorzaty Kiszeckiej-Decowskiej, p. Danuty Mrugały
i p. Ewy Król oraz 2b z SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec.