LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

1046

Szczawieńskie drogi do Niepodległości  W RAMACH OBCHODÓW 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI   został zorganizowany  KONKURS PLASTYCZNY przez Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju i Uzdrowiskową Gminę Miejską Szczawno-Zdrój w partnerstwie z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

Na piętrze Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie-Zdroju odbyło się w poniedziałek

22 października 2018 r., w ramach zadania pt. „Szczawieńskie drogi do Niepodległości”, uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym pt. „Szczawieńskie drogi do Niepodległości”. Wernisaż uświetniony został prelekcją przewodnika sudeckiego Stefana Okoniewskiego na temat historii tego miasta i uzdrowiska. Prace uczestników oceniane były w dwóch kategoriach: dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Jury w składzie: Beata Wilczewska – plastyk, Sławomir Grochala – Sekretarz Miasta Szczawno-Zdrój, Krzysztof Michałek – dyrektor marketingu „Uzdrowiska Szczawno-Jedlina” S.A. dokonało wyboru prac i postanowiło uhonorować nagrodami dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy i trzy uczennice z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

Nasze 2  uczennice zostały laureatkami : Maja Klimek i Małgorzata Kaleta oraz 6 uczniów otrzymało wyróżnienia: Wiktoria Kwiatkowska, Daria Kowaczek, Malwina Basiak, Marcelina Ścisłowska, Jakub Mitek i Kuba Marek.  Dziękuję za zaangażowanie uczniów i gratuluję –opiekun  artystyczny i kurator wystawy -B. Wilczewska.