KLASA PATRONACKA W „MECHANIKU”

990

W piątek 13 kwietnia w siedzibie firmy ZUPBADURA uczestniczyliśmy w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia klasy patronackiej w „Mechaniku”.

To ważny dzień dla szkolnictwa zawodowego w powiecie świdnickim. Przedsiębiorcy wreszcie zaczęli się włączać w pomoc samorządom, w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży – podkreśla starosta Piotr Fedorowicz.

W nowym roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy o profilach : mechanik-monter maszyn i urządzeń w branżowej szkole I stopnia i technikum w zawodzie technik-mechanik będą mieli dostęp do najnowszych technologii, do najnowszych procesów produkcji, najnowszych sposobów montażu maszyn i urządzeń. Pomimo tego, że szkoła bardzo ma dobrą bazę dydaktyczną, to jednak nie jest w stanie bez pracodawców pokazać młodzieży tego wszystkiego, co odbywa się w dzisiejszym świecie technicznym.

Na czym będzie polegać współpraca szkoły z przedsiębiorstwem? Uczniowie klasy patronackiej będą mogli korzystać ze wsparcia dydaktycznego zapewnionego przez firmę, będą w niej mogli odbywać praktyki zawodowe, a najlepsi będą otrzymywać stypendium oraz nagrody.

Nasi uczniowie mogą się tutaj naprawdę dużo nauczyć. Jest to zakład nowoczesny, bardzo prężnie się rozwijający, a zawód, który wespół z firmą ZUPBADURA będziemy prowadzić, gwarantuje naprawdę dobrą i dobrze płatną pracę – zapewnia dyrektor ZSM.

Po części oficjalnej Zalogowani mieli okazję zwiedzić zakład. Wyjątkowość tego spaceru polegała na tym, że oprowadzał nas po firmie sam prezes- pan Tadeusz Badura. Bez wątpienia ZUPBADURA to na wskroś nowoczesny i innowacyjny zakład pracy. Realizuje zamówienia na cały świat. Wyróżnia się rzetelnością i precyzją oraz tym , że kapitał firmy jest wyłącznie polski.