JASEŁKA

1229

W zimowe późne popołudnie, 20 grudnia, klasa III a – przeniosła nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice, dziadkowie i wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć niezmiernie barwne  i nastrojowe, ale i dynamiczne, pełne ruchu widowisko – jasełka, przygotowane przez nauczycieli wraz z uczniami. Gościem specjalnym był ksiądz Mirosław Benedyk.

Piękne stroje, efektowna scenografia, znane kolędy i mniej znane, piękne pastorałki z układami choreograficznymi, wraz z talentem aktorskim dzieci zadecydowały o niepowtarzalnym charakterze przedstawienia. Dla dzieci był to pierwszy tak ważny, publiczny występ. Wszystkie bardzo  to przeżywały.  Z wielkim zaangażowaniem i pietyzmem podeszły do całego przedsięwzięcia.

Wyjątkowo wzruszające  były życzenia składane przez uczniów w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Widzowie niejednokrotnie podczas przedstawienia mieli  łzy w oczach.

Następnego dnia jasełka mieli okazję zobaczyć uczniowie klas młodszych wraz z pracownikami szkoły. Młodzi aktorzy usłyszeli gromkie brawa oraz wyrazy uznania od dyrektora szkoły Pani Małgorzaty Pielach.  Jeszcze raz brawa dla dzieci oraz podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób.