INTEGRACYJNA WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ WE WROCŁAWIU

2034

29 maja 2018 roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół  świdnickich: 1a ze SP nr 105 pod opieką pani Danuty Mrugały i pani Honoraty Oberman oraz 1b ze SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec  ponownie spotkały się i wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej we Wrocławiu.

Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian i nauka współpracy  w grupie. Wioska indiańska, do której w końcu dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Spodobały nam się rozstawione  tipi i ogromny namiot, w którym pomieścić się może nawet 50 osób, zwany tio – tipi. Przewodnicy, ubrani w stroje indiańskie oprowadzili nas po wiosce Indiańskiej Pocahontas.

Na początku zabawy uczniowie zostali przyjęci do szczepu indiańskiego. Każde dziecko otrzymało opaskę z piórem, zostało pomalowane oraz zapoznane z tablicą indiańskich praw. Ciekawym przeżyciem było spotkanie z Wielkim Wodzem. Niespodzianką było pokonanie Indiańskiej Ścieżki Mocy, Labiryntu i Tunelu. Na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, chodziły po równoważni zwanej „równoważnią Szoszonów”, brały udział w zawodach „Jaszczurka” , bawiły się w „Kręciołka”, wspinały się po linie, zajęły statek piracki .

Atrakcją były warsztaty ogrodnicze podczas których dzieci ozdabiały doniczki z piękną rośliną, a następnie zabrały je do domu.Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew owocowych, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie wtedy smakowało śniadanie… Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do szkoły.

Zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia, kupione pamiątki oraz postanowienie, że jeszcze tam wrócimy.