II MIEJSCE DLA SP 105 W POWIATOWYM KONKURSIE

824

w II Powiatowym Konkursie „Wiem co jeść i jak być fit” W dniu 23.11.2018r odbył się II Powiatowy Konkurs „Wiem co jeść i jak być fit”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Zespół Szkół Nr 1 w Świdnicy oraz Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Ideą konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania, uświadomienie wpływu zdrowego żywienia na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka oraz promowanie aktywnego stylu życia.

W konkursie udział wzięło 9 drużyn szkolnych ze Strzegomia, Jaroszowa, Marcinowic, Pszenna, Bystrzycy oraz Świdnicy. Konkurs składał się z kilku etapów:

  • prezentacji multimedialnej „Podziel się przepisem” uwzględniającej etapy wykonania potrawy, argumentację wyboru składników, wartości odżywcze wykonanej potrawy
  • prezentacji plakatu „Dekalog zdrowia”, który w ciekawy sposób przedstawiał promocję zdrowego odżywiania młodzieży oraz zdrowego stylu życia
  • „Gimnastyki na dobry dzień”, pokazu formy aktywności fizycznej poprawiające kondycję fizyczną młodzieży
  • „Wybieram co zdrowe”, ułożenie jadłospisu zdrowego i pożywnego śniadania
  • Testu wiedzy o zdrowiu

    Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ola Deptalska, Ada Podbielska, Wiktoria Stadnik, Zosia Szumilas, Justyna Garstka z klasy 8b – zajęła II miejsce.

Gratulujemy!