HAFTY ŚWIDNICKIE (NIE) TYLKO DLA ZALOGOWANYCH

1158

Wyprawą do KB INVEST rozpoczęli Zalogowani, czyli uczniowie klas 3 gimnazjum, kolejny etap programu Urzędu Miasta w Świdnicy polegający na poznaniu lokalnego rynku pracy.

27 lutego 2018r. grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła jedną z czterech fabryk w Polsce  produkującą hafty dla znanych w świecie firm bieliźniarskich. Produkcja przebiega w niedużym zakładzie znajdującym się przy ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy, linia produkcyjna jest całkowicie zautomatyzowana, ale przepiękne wzory haftów wprowadzane są do komputerów przez specjalistów, którzy czuwają nad jakością i precyzją wykonania. Odbiorcami świdnickich haftów są marki światowe, ale także instytucje kościelne. To w Świdnicy została wykonana gipiura, którą wybrał papież Jan Paweł II. Unikatowy wzór wykorzystywany jest po dzień dzisiejszy do tworzenia strojów i dekoracji.

Przed nami jeszcze kolejne wyjścia do zakładów pracy, gra terenowa oraz przygotowanie i prezentacja filmu konkursowego. Za wszystkich trzymamy kciuki. Nagrody pieniężne czekają!