CZY W BIBLIOTECE STRASZY?

586

Każdy wie, że biblioteka to wspaniałe miejsce, dzięki któremu możemy przenieść się w odległe miejsca, poznawać obce nam zwyczaje, przybliża świat np. zwierząt, dostarcza wielu wzruszeń. Ale czy w bibliotece straszy? I co może straszyć?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy 2c z SP nr 105, którzy wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mieli okazję zajrzeć w miejsca niedostępne dla zwykłych czytelników. Dzieci w trakcie wycieczki zwiedziły budynek od strychu po piwnice.  Zaczęły od strychu, gdzie mieszczą się biblioteczne archiwa, przesuwały tam regały biblioteczne, które ważą 1 tonę. Każdy! Potem przyszła kolej na wypożyczalnię dla dzieci, gdzie pani zaprezentowała działanie skanera kart oraz czytelnię, gdzie obowiązuje kategoryczny zakaz rozmów. Poradziliśmy sobie z nim bez problemu. I jeszcze wędrówka miedzy regałami wypożyczalni dla dorosłych i wizyta w dziale multimediów, gdzie można wypożyczyć nie tylko płyty i ebooki ale także… gry planszowe.

A co ze straszeniem? W trakcie zwiedzania szukaliśmy ducha opata Dominika. Znalazł się w podziemiach i okazał się nie taki straszny, jak sobie wyobrażaliśmy. Ale chyba pilnuje swojej biblioteki i czasem robi psikusy, bo coś ściągnęło na dół windę z pierwszą grupą zwiedzających…

 

Wycieczkę zorganizowały p. A. Ambroszkiewicz i p. M. Kiszecka- Decowska.