3 B I 3 C NA WYCIECZCE W PŁAWNIE DOLNEJ

1439

16 maja klasy uczniowie kl. 3b i 3c wraz z wychowawczyniami – Marzeną Barylak
i Elżbietą Malisz
 wybrali się na wycieczkę do miejscowości Pławna Dolna. W całej miejscowości naszą uwagę przykuwały olbrzymie rzeźby postaci z legend i bajek.

Na początku zwiedzaliśmy Arkę Noego. Można w niej zobaczyć dzieła sztuki sakralnej, ludowej oraz figury zwierząt. Później zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową przy sylwetkach zwierząt stojących przed arką. Następnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Zamku Śląskich Legend. Ożywają tu lalki i bohaterowie bajek oraz legend.  Naturalnej wielkości drewniane lalki, animowane przez aktorów, przedstawiły nam historię regionu oraz Ducha Gór. Potem aktor zaprosił nas do wspaniałej zabawy marionetkami. Z radością poruszaliśmy lalkami i tworzyliśmy własne legendy.

Kolejną atrakcją było lepienie koszyków z gliny. Okazało się, że formowanie gliny nie jest takie łatwe i niestety brudzi nasze ręce. Następnym zadaniem było wykonanie litografii. Bardzo uważaliśmy, aby nie pobrudzić się farbą drukarską. Wykonane obrazki zabraliśmy na pamiątkę do domu. Wycieczkę zakończyliśmy w grodzie rycerskim. Odbyły się tu zawody w strzelaniu z łuku i kuszy. Wspinaliśmy się na wały obronne i do konia trojańskiego. Ostatnią atrakcja wycieczki była smaczna kiełbaska z grilla.

Po całodziennej wycieczce, bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w trakcie wycieczki.