THE WORLD GAMES

419

We wtorek, 11 kwietnia, w naszej szkole nastąpiło uroczyste przekazanie flagi The World Games.

W centralnym punkcie programu delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy przekazała flagę The World Games przedstawicielom naszej szkoły. Umieszczona na honorowym miejscu flaga będzie u nas gościła przez najbliższe dwa tygodnie.

Część artystyczną eventu rozpoczęła uczennica klasy VC, Małgorzata Stanisławska, piosenką pod tytułem ,, Sportowe marzenia’’. Po niej mali sportowcy z klas 0-I z wielką werwą przeciągali linę. Następnie w przepięknym układzie gimnastycznym zaprezentowały się Anna Kulig- uczennica klasy Vc wraz z koleżanką Hanną Czoch. Występy gospodarzy zostały zakończone pokazem judoków z otwartej w tym roku w naszej szkole klasy sportowej o profilu judo.

Uroczystość uświetnił występ podopiecznych ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Świdnicy . Młodzi artyści, przygotowywani pod czujnym okiem pani Anny Trzeciak , zaprezentowali się w ciekawych i efektownych tańcach współczesnych, z piłką oraz układzie mażoretek.

Oprawę artystyczną uroczystości tworzył motyw starożytnej greckiej olimpiady z Zeusem w złotym rydwanie, Hermesem na rolkach i artystycznymi rzeźbami ,, oplecionymi’’ bluszczem.

Po części oficjalnej pięcioosobowe zespoły z poszczególnych klas IV-VI miały możliwość spróbowania swych sił w takich nieolimpijskich dyscyplinach jak: unihokej, kręgle, bulle czy przeciąganie liny.

Flaga The World Games będzie gościła w murach naszej szkoły do 25 kwietnia. Tego dnia zostanie przekazana Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy.