SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

570

W dniu 21.09.2017 na obiektach SP1 odbyła się szkolna liga lekkoatletyczna, w której rywalizowały dziewczęta i chłopcy z: SP4(Gim nr1), SP2 (Gim nr2), SP6 (Gim nr4), SP 105 (Gim nr3).

Dziewczęta startowały w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: 100m, 300m, 600m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i sztafeta 4x100m. Chłopcy natomiast startowali w: 100m, 300m, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i sztafeta 4x100m.

W zawodach mogła wystąpić reprezentacja składająca się z 15 dziewcząt i 15 chłopców. Uzyskane przez nich wyniki były przeliczane na punkty wg. tabel lekkoatletycznych, a 12 najlepszych rezultatów było sumowanych i stanowiło wynik końcowy szkoły: osobno dziewcząt i osobno chłopców.

Po raz kolejny nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne, uzyskując przewagę 160pkt. nad drugą szkołą tj. SP4 (Gim nr1), natomiast chłopcy po wtorkowej rywalizacji zrewanżowali się SP6 (Gim nr4), wygrywając różnicą ponad 70 pkt. Tak wspaniałymi wynikami obie nasze drużyny zapewniły sobie udział w finale dolnośląskim, który odbędzie się we Wrocławiu w dniu 28.09.2017.

Dziewczęta i chłopców do sukcesów poprowadził po raz kolejny nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kondzior.

Wyniki dziewcząt:

1 miejsce SP105 (Gim nr3) 958 pkt
2 miejsce SP 4 (Gim nr1) 798 pkt.
3 miejsce SP 6 (Gim nr4) 756 pkt
4 miejsce SP 2 (Gim nr2) 593 pkt

Skład drużyny:

– Natalia Czub 2a 100m, 4x100m
– Aurelia Wolak 3a 100m, 4x100m
– Magdalena Wołek 3c 100m, 4x100m
– Hanna Jaśkiewicz 7c 100m
– Zuzanna Rut skok 2a w dal, 4x100m
– Lidia Maciejewska 3b 300m
– Luiza Halkowicz 2a 300m
– Kamila Gałecka 2a 300m
– Wiktoria Bromm 2a 600m
– Zuzanna Bednarz 2a 600m
– Nina Jasiecka 7c 600m
– Wiktoria Frankowska 3a oszczep
– Aleksandra Bylicka 2b skok w dal
– Maja Sarzyńska 2a skok w dal
– Martyna Konarska 2b kula
– Gołębiewska Dominika 7c kula
– Kamila Kuszel 7c kula

Wyniki chłopców:

1 miejsce SP 105 (Gim nr3) 947 pkt
2 miejsce SP 6 (Gim nr4) 873 pkt
3 miejsce SP 4 (Gim nr1) 822 pkt
4 miejsce SP2 (Gim nr2) 610 pkt

Skład chłopców:

– Wojciech Grajzer 3a 100m, 4x100m
– Łukasz Sałata 2b 100m, 4x100m
– Mateusz Dubojski 2c 300m, 4x100m
– Konrad Balicki 3b 300m, 4x100m
– Bartosz Tomczak 3a 1000m
– Szymon Szymkowiak 3b 1000m (PK)
– Jakub Łużny 2c 1000m
– Robert Wcisło 2b 1000m (PK)
– Karol Walichnowski 2c 1000m (PK)
– Adrian Bartuzel 3c 1000m
– Bartłomiej Gołembiowski 2a skok w dal
– Piotr Boguń 3a kula
– Krystian Nowakowski 2a kula
– Jakub Panas 2b kula
– Paweł Karpiński 3b oszczep
– Jakub Kalousek 3b oszczep
– Szymon Gładysz 3b oszczep

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Paweł Kondzior