logo
start -> Szkoła -> Projekt ekologiczny -> WIEDZĄ DZIECI, CO ZROBIĆ ZE ŚMIECI
WIEDZĄ DZIECI, CO ZROBIĆ ZE ŚMIECI

Pod takim hasłem dnia 18 maja 2011r. odbył się międzyszkolny konkursplastyczno- ekologiczny, będący częścią projektu pod hasłem „Mały świdniczanin ekologiem”.

Jego celem było upowszechnianie praktyki ekologicznego stylu życia, umiejętność wykorzystania w twórczy sposób materiałów nietypowych i surowców wtórnych, pobudzanie wyobraźni twórczej dzieci. Uczniowie wykonywali dowolną pracę przestrzenną, do wykonania której posłużyły papierowe i plastikowe opakowania, patyczki, kubeczki, tacki, butelki po napojach, kartonowe opakowania, puszki, itp.

 

Do konkursu stanęły dwuosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4, 6, 105. Uczniowie dobrze bawili się w trakcie wykonywania swoich prac. Po ich ukończeniu zaprezentowali swoje cudaki- ekośmieciuszki publiczności i ze szczegółami opowiedzieli, w jaki sposób ekologiczne stwory przyczyniają się do ochrony środowiska. A było o czym opowiadać, gdyż powstały fantastyczne prace- pies, teatrzyk kukiełkowy, straszak leśny i pogodynka.

Podkreślić należy fakt, że wszyscy uczestnicy wykazali się wielką inwencją i wyobraźnią twórczą. Pokazali, że świetna zabawa to nie tylko nowe zabawki, ale przedmiot, który możemy stworzyć sami z niczego, że materiałem może być coś, co inni uważają za niepotrzebny odpad. Taka zabawa może być świetną alternatywą dla czasu zmarnowanego przed komputerem lub telewizorem.

Fundatorem nagród był świdnicki Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, którego przedstawicielka, pani Marta Dziewisz, opowiedziała, czym zajmuje się MZEC, w jaki sposób tak wielki zakład dba o środowisko naturalne.

Ponieważ prace stały na wysokim poziomie, były oryginalne, komisja zdecydowała o przyznaniu równorzędnych nagród- kompletów piśmienniczych oraz eleganckich notesów.

Dodatkową atrakcją konkursu była prezentacja wiatraków wykonanych z surowców wtórnych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej pod kierunkiem pani Sylwii Smok.

Zapraszamy do galerii.

 
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl