logo
start -> Szkoła -> Most nad Europą -> MOST NAD EUROPĄ – PROJEKT MIĘDZYNARODOWY – KONTYNUACJA/ ROK SZKOLNY 2013/14
MOST NAD EUROPĄ – PROJEKT MIĘDZYNARODOWY – KONTYNUACJA/ ROK SZKOLNY 2013/14

W tym roku szkolnym również będziemy kontynuować pracę nad projektem – Most nad Europą. Z powodzeniem przez ostatnie 3 lata udało nam się zrealizować szereg zaplanowanych działań w tym zakresie ( które były szczegółowo opisywane i  ilustrowane w sprawozdaniach na stronie internetowej naszej szkoły)

 

Tym razem pragniemy aby nasze działania włączyły się w Program eTwinning Europejska społeczność szkolna.

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Obecnie pracujemy nad opracowaniem całościowego sprawozdania z okresu trzech lat odbywania się projektu Most nad Europą aby móc go włączyć w program eTwinning.

Tymczasem  nadal kontynuujemy współpracę z uczniami i nauczycielami z Serbii, którzy poprosili nas o materiały na temat naszego miasta. Uczniowie klas IV-VI wykonali już parę ciekawych prac, które przesłaliśmy razem ze świątecznym kartkami do naszych przyjaciół z Serbii.

Jesteśmy pełni nadziei, że uda nam się dołączyć do grona szkół biorących udział w programie eTwinning. Dotychczasowa praca uczniów naszej szkoły na pewno nam w tym pomoże.

Tymczasem dziękujemy i zapraszamy do włączenia się z tak samo dużym zaangażowaniem do pracy w projekcie e- twinningu.

 

organizatorzy

Zapraszamy do galerii.

 
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl