PROTOKÓŁ XVII PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

100

 

Po obejrzeniu 12 spektakli jury postanowiło nagrodzić :

W kategorii I:

  1. Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Świdnicy za dynamizm spektaklu „Królewna Śnieżka”, barwną zabawę teatralną dzieci, ich radość ze wspólnego bycia na scenie.

W kategorii II:

  1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Bliżej Dziecka ŚSO za niezwykle barwne,plastyczne widowisko pod tytułem „Dziadek do orzechów” przybliżające młodemu widzowi muzykę klasyczną.

W kategorii III:

  1. Grand Prix dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy za reżyserię, przemyślany scenariusz i dojrzałą grę aktorską w spektaklu pod tytułem „Historia pewnego balu”
  2. Nagroda dla Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy za nowatorskie spojrzenie na znane baśnie w spektaklu pod tytułem „Na strychu”.
  3. Nagroda dla zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi za spektakl pod tytułem „Piękna w ZOO”, za umiejętne połączenie świata zwierzęcego z rzeczywistością i ukazanie prawdziwych wartości w życiu.

Wyróżnienia:

  1. Szkoła Podstawowa w Witoszowie za ciekawy pomysł scenograficzny.
  2. Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Bajkowy Domek w Świdnicy za kostiumy.
  3. Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy za odwagę bycia
    na scenie.
  4. Szkoła Podstawowa w Żarowie za mądrość przesłanie, umiejętność odnajdywania się
    w teatrze cieni.
  5. Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy za trafne dobór scenografii do ekologicznego przesłania.
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy za wyróżniające się elementy muzyczne.
  7. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy za ruch sceniczny.

Jury postanowiło wyróżnić opiekunki grup teatralnych za reżyserię, pomysłowe scenariusze, za ciągłość twórczych poszukiwań:

  1. Pani Agnieszka Marek ze Społecznego Przedszkola Akademia Przedszkolaka w Świdnicy.
  2. Pani Małgorzata Pękala ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.
  3. Pani Małgorzata Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.
  4. Pani Agata Żuraw ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.

Nagrody indywidualne dla aktorów:

Hanna Konior
Aleksander Ruciński
Paweł Zadora
Aleksandra Janus
Konrad Laska.
Wiktoria Zagrodnik
Małgorzata Stanisławska
Czcibor Bartoszewicz
Antonina Janicka
Natalia Wygachiewicz
Antonina Polak
Alicja Rembisz
Antonina Wolf
Weronika Głogowska

Jury składa wszystkim zespołom podziękowania z udział w XVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. W imieniu własnym i wszystkich uczestników Przeglądu Jury dziękuje organizatorom za profesjonalną organizację, życzliwość i miłą atmosferę.

Jury stwierdza, że Przegląd ma się dobrze i pewnym krokiem zmierza do dorosłości.

JURY:

Bożena Kuźma

Joanna Chojnowska

Teresa Cora