KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – PÓŁFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ

218
a>

W dniu 17.01.2019 w Wałbrzychu odbył się półfinał strefy wałbrzyskiej w koszykówce dziewcząt (igrzyska dzieci) rocznik 2006r-2008r.

Do rywalizacji przystapiły szkoły z Wałbrzycha, Boguszowa Gorce i SP105 Świdnica. W pierwszym meczu Wałbrzych wysoko wygrał z Boguszowem Gorce 20:8. Drugi mecz to rywalizacja SP105 Świdnica z Boguszowem Gorce, która zakończyła się naszą wygraną 12:6. Trzeci mecz pomiędzy SP105 Świdnica, a Wałbrzychem miał wyłonić najlepszą drużynę rozgrywek.

Pierwsza kwarta to zacięta rywalizacja, która skończyła się wynikiem 4:4. W drugiej kwarcie przeciwniczki zdecydowanie nam uciekły ustalając wynik do przerwy 12:6. Trzecia i czwarta kwarta, to odrabianie strat i pogoń za wyrównaniem wyniku. Ostatecznie nasze dziewczęta uległy z Wałbrzychem 20:16 zajmując drugie miejsce i awansując do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się w Bielawie dnia 18.02.2019r.