KOLEJNE STARTY JUDOKÓW

311
cof

Trzech młodych wojowników z klasy sportowej wystartowało w sobotę, 8 kwietnia, w zawodach o puchar miasta Mlada Boleslav w Czechach.

Pojechali tam wspólnie z kolegami z UKS Judo Świdnica i Dojo Sobótka, by walczyć z własnymi słabościami i zweryfikować umiejętności zdobyte na treningach w pojedynkach z zawodnikami z niemal całych Czech.

Prawo startu miały roczniki od 2001 do 2010. Dziki ze Świdnicy były jedynymi reprezentantami Polski wraz z judokami z Sobótki i godnie reprezentowali masz kraj o czym świadczą poniższe wyniki:
I MIEJSCE: KSYMENA MACIEJEWSKA (w swojej kategorii wagowej, natomiast walczyła towarzysko w kategorii wiekowej starszej)
II MIEJSCA: TYTUS TOMKIEWICZ, Antoni Romanik, KAROL TRZPIL
III MIEJSCA: Stanisław Romanik
Turniej rozgrywany był w systemach pucharowych oraz grupowych więc niektórzy znaleźli się poza podium: ERYK STĘPIEŃ, który miał najmniej szczęścia, ponieważ walczył w bardzo licznie obsadzonej kategorii, gdzie walki były rozgrywane systemem pucharowym. Na samym początku trafił na silnego przeciwnika, który położył kres marzeniom o podium.

Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w treningu judo i startach w turniejach w Polsce jak i za granicą

Po zawodach, już w drodze do domu, znalazła się chwila na zwiedzenie Muzeum Skody – wszak Mlada Boleslav to siedziba tego bardzo popularnego koncernu, który najpierw zmotoryzował Czechy, a teraz produkuje auta bardzo chętnie kupowane w Polsce i Europie.

Szansa na poprawienie tegorocznych lokat zawodników judo z klasy sportowej będzie już niebawem na zawodach Superligi Judo w Kobierzycach.