INTEGRACYJNA WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

1390

18 października 2016 roku w ramach integracji międzyklasowej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół  świdnickich: 3d ze SP nr 105 pod opieką Pani Danuty Mrugały oraz 3b ze SP nr 6 pod opieką p. Anny Worobiec ponownie spotkały się i wyruszyły na wycieczkę do Hydroplolis – Centrum Wiedzy o Wodzie we Wrocławiu. Celem wycieczki było poznanie teorii dotyczących pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie oraz wykorzystanie nowoczesnych form multimedialnych podczas różnych gier i zabaw.

Pełni energii ruszyliśmy do Centrum Wiedzy o Wodzie, które zostało uznane przez czytelników National Geographic za jeden z siedmiu nowych cudów Polski. Przygodę zaczęliśmy tuż przy wejściu, gdzie na odwiedzających czekała wodna kurtyna, a zaraz za nią wir wodny. W  muzeum multimedialna ekspozycja podzielona była na 8 stref klimatycznych. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlonego na ekranie 360º.

Następnie w sali Planeta wody poznaliśmy teorie dotyczące pochodzenia wody. Zachwyciła nas możliwość wejścia na pokład  kapsuły batyskafu Triste. W kolejnych salach czekały na nas interaktywne eksponaty, wraki statków, atlas chmur i zwierzęta zamieszkujące morza i oceany. Dużą atrakcją były gry interaktywne  np. gra Sonar.

Po wycieczce uczniowie obu klas wrócili bardziej zintegrowani, zadowoleni oraz pełni pożytecznej wiedzy o naszym środowisku. Zostały im też piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia, kupione pamiątki oraz postanowienie, że jeszcze tam wrócimy.