DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

367

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami p. Beatą Wąż, p. Magdaleną Biesiadzińską i p. Barbarą Musiej nauczycielką muzyki przygotowali akademię z okazji obchodów ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ.

14 października, to szczególny dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Wyrazili swoją wdzięczność poprzez program artystyczny. Przyznane i wręczone zostały ORDERY wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Dla Pań Dyrektorek: Pani Małgorzaty Pielach i Pani Lidii Bosak, za troskę o wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz za czuwanie nad wszystkim, co się dzieje w szkole. – „Order Oczu Dookoła Głowy”.

Dla pań, które pilnują, pocieszają i opiekują się uczniami, kiedy chodzą zagubieni po szkolnym korytarzu. Dzięki którym dzieci przekonały się, że szkoła wcale nie jest taka straszna, choć chodzenie do niej bywa czasem uciążliwe…zwłaszcza w poniedziałek rano -Pani Marzeny Hawro, Pani Agaty Szawiel,  Pani Agnieszki Dziedzic, Pani Miłosławy Stec, Pani Joanny Krzyżanowskiej i Pani Haliny Leszczyc – „Order Matczynej Troskliwości”.

Dla Pani Ilony Sipowicz, Pani Lilianny Brańki-Konickej, Pani Renaty Pasik, Pani Justyny Manii-Wagilewicz, Pani Joanny Kurzawy, Pani Marzeny Barylak, Pani Danuty Mrugały, Pani Joanny Andrzejewskiej, Pani Elżbiety Malisz, Pani Anny Krynickiej –Tobiasz, Pani Anny Ambroszkiewicz, Pani Wioletty Gotowieckiej-Kamockiej, Pani Małgorzaty Pałamarz i Pani Dominiki Stefanickiej-Stama, które dobrym słowem i uśmiechem potrafiły poskromić wszystkie rozbrykane maluchy, za to że po prostu są z nimi – „Order Sympatycznej Pani”.

Dla Pani Agaty Żuraw, Pani Grażyny Gałuszki i Pani Beaty Wąż „Order Profesora Miodka”, które zmagają się z wypracowaniami usiłując domyśleć się, jaką światłą myśl zaszyfrował uczeń pismem klinowym w swym zeszycie i które z poświęceniem walczą z bykami – oczywiście tymi ortograficznymi.

Dla Pani Alina Zaremba, Pani Violetta Kolasa i Pani Magdalena Biesiadzińska za uśmiech i cierpliwość do „entej” potęgi – „Order Pitagorasa”.

Dla najbardziej niezrozumiałych osób w szkole, za upór w ciągłym poszukiwaniu nowych horyzontów, dla Pani Agnieszki Kuchniak i Pana Michała Zawadzkiego mamy „Order Wieży Babel”.

Dla Pani Stanisławy Ganowskiej, Pani Iwony Serwin i Pana Bartłomieja Zamęckiego, dzięki którym uczniowie rozruszają swoje mięśnie i kości po wyczerpującym siedzeniu w niemal całkowitym bezruchu na lekcjach oraz dowiadują się na czym polega prawdziwa sportowa rywalizacja-„Order Fair Play”.

Dla Pani Moniki Mieliwodzkiej  „Order Czterolistnej Kończyny” za mozolne wpajanie wiedzy z przyrody, za nieustanne przypominanie nam zasad ekologii.

Panią Renatę Kwiatkowską i Panią Małgorzatę Wawszczyk,  które uświadamiają uczniom, że człowiek prócz ciała ma jeszcze duszę i tłumaczą nieustannie, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są: wiara, nadzieja i miłość.- „Orderem Anielskiej Cierpliwości”.

Dla Pani Barbary Musiej , która wprowadza na wszystkich w krainę pięknej muzyki, mamy „Order Złotej Pięciolinii”.

„Order Pędzla i Palety” otrzymała Pani Beata Wilczewska, która pokazuje świat przez różowe okulary wprowadzając w tajniki malarstwa i innych dziedzin sztuki.

Paniom Sprzątającym i Panom Woźnym . Im właśnie dziś wręczamy „Ordery Syzyfowej Pracy”– osobom, które codziennie dbają o to, by szkoła była czysta i ładna. Za zmiatanie kilogramów piachu z korytarza, za naprawianie pourywanych klamek.

Pani sekretarce Marzenie Łużny, Pani Jasi Grudzień, Pani Annie Kaźmierczak i Pani Barbarze Bober przyznany został „Order Pracowitej Mrówki.