DRZWI OTWARTE SZKOŁY 2017

301

W podwodnej krainie czas inaczej płynie… 7 lutego społeczność Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zorganizowała Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem „Podwodny świat”.

Na gości czekały eksperymenty i zabawy z wodą, podwodne labirynty, gry zręcznościowe i zwinnościowy tor przeszkód. Lubiący technologię komputerową mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie zajęć informatycznych i sprawdzić w działaniu możliwości tablic multimedialnych.

Nie zabrakło gier logicznych dla lubiących zagadki. Każdy miał okazję zabawić się plastyka i wyczarować swój podwodny świat. Można było też spróbować swoich sił aktorskich na zajęciach teatralnych. Na głodne brzuszki czekały w kawiarence nie owoce morza, ale pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów oraz smakołyki z grilla. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wyczerpująco odpowiadali na pytania rodziców, dotyczące bazy dydaktycznej oraz oferty edukacyjnej szkoły.

Chętni rodzice mogli skorzystać z porad szkolnego logopedy, pedagoga i psychologa. Śnieżna i mroźna pogoda nie przeszkodziła gościom w dotarciu do szkoły, bardzo dobrze bawili się w trakcie jej zwiedzania. Na zakończenie swojej wędrówki dzieci podliczały ilość zdobytych na kartach startowych pieczątek – punktów i wymieniały je na prezent – niespodziankę.

Do zobaczenia!