logo
start -> Aktualności -> Archiwum
MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

CZY  BYŁEM  GRZECZNY?  GRZECZNA?

 

 

 

 

Początek grudnia przebiega pod znakiem gorączkowych rozmyślań na temat "Czy byłem grzeczny / grzeczna?". Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia w obliczu przewidywanej wizyty pewnego miłego pana z dużym workiem pełnym upragnionych przez dzieci rzeczy.

Dziś tj. 06.12.11r. odwiedził nas niesamowity gość – Święty Mikołaj

Spacerował i oglądał naszą szkołę. Bardzo Mu się tu podobało. Dla każdego ucznia i pracownika szkoły miał słodką niespodziankę.

DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU I ZAPRASZAMY ZA ROK

Samorząd Uczniowski

  

MIKOŁAJ W ODZZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH I KLASACH MŁODSZYCH

5 grudnia klasy 2a i 2b były na wycieczce w Teatrze Lalek na spektaklu „Alicja w „Krainie Czarów”. Był to prezent od Świętego Mikołaja, który zostawił jeszcze układanki doskonalące logiczne myślenie i słodycze.

6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych „B”, „C” i „D” wybrały się na spacer do parku i tam, ku ich wielkiemu zaskoczeniu spotkały Świętego Mikołaja, którego  przyprowadziły do szkoły. I tam czekała kolejna niespodzianka…. prezenty, dostarczone przez Elfy.

Zapraszamy do galerii.

Natomiast dzieci z grupy 0„A” wybrały się w podróż do kopalni węgla w Nowej Rudzie. Podczas zwiedzania sztolni – 50 metrów pod ziemią – na dzieci czekały różne górnicze zadania: „wysadzanie ściany” i ładowanie węgla na taśmociąg, poznanie sprzętu niezbędnego do fedrowania, przejażdżka podziemna kolejką i na zakończenie spotkanie ze … Świętym Mikołajem. Każde dziecko oprócz paczki otrzymało wagonik z węglem. Po wyjechaniu z kopalni na zwiedzających czekała kolejna atrakcja zwiedzanie muzeum, w którym można było dotykać eksponaty, przymierzać górnicze czapki, kaski i obsługiwać dyspozytornię.

Zapraszamy do galerii.

Dzieci z klas IIIb i IIIc wybrały się 6 grudnia do kina Cinema City w Wałbrzychu na film 4D pt. „Mali agenci”. Teraz już nie tylko można było odnieść wrażenie głębi w wymiarze 3D. Dzieci zostały zabrane w odkrywczą podróż w czwarty wymiar dzięki zapachowym zdrapkom. Wszyscy byli pod wrażeniem efektów specjalnych. Dodatkową atrakcją było spotkanie ze św. Mikołajem w holu kina i drobne upominki, którymi obdarował wszystkich uczestników wycieczki.

Zapraszamy do galerii.

 

7 grudnia uczniowie z klasy 1 B wybrały się na poszukiwania Św. Mikołaja do Książa. Najpierw zwiedziły stadninę. Uczestniczyły w biegach i karmieniu koni. Rozwiązały kilka zadań i zagadek. Następnie ułożyły hasło: MIKOŁAJ.I wtedy poszukiwania Św. Mikołaja rozpoczęły się na dobre. Dzieci wyruszyły do parku. Po chwili zobaczyły wóz z woźnicą i ... Św. Mikołajem, który zaprosił wszystkich na wspólną przejażdżkę. Później była radosna zabawa, piosenki, wierszyki i rozdanie prezentów. I jak co roku okazało się, że przyjemnie wierzyć w Mikołajów.

Zapraszamy do galerii.

Wszystkim rodzicom i sponsorom dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 

UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA

Dnia 6 grudnia wspólnie z wychowawcami klasy szóste udały się na poszukiwania Mikołaja. Szliśmy i szliśmy, aż doszliśmy na lodowisko. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i chwilkę pojeździć na łyżwach. Czas uciekał, a my wciąż szukaliśmy, w parku, nad rzeką...Troszkę zmarzliśmy, zgłodnieliśmy...Trafiliśmy na pizzę...ale tam też nie było poszukiwanego  Mikołaja. Wracając do szkoły doszliśmy do wniosku, że na pewno czeka na nas w domu...


 
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl