logo
start -> Aktualności -> Archiwum
ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

30 listopada to tradycyjnie dzień wróżb andrzejkowych. Od rana przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego roznosiły wróżby po klasach. A następnie …….

 

W ZERÓWCE:

Najpierw dzieci wysłuchały informacji o tradycjach andrzejkowych, a następnie chętnie przystąpili do wróżb. Dużym powodzeniem cieszyło się lanie wosku i „odczytywanie na ścianie” jego treści.  Następną wróżbą było wrzucanie grosika do „studni” i najsłodsza kabała to słodki poczęstunek. Na początek słodki sernik, a potem specjalnie przygotowane ciasteczka w których ukryta była przepowiednia dotycząca przyszłego zawodu. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

W KLASIE 2 A

odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci przekłuwały serca z imionami dziewcząt i chłopców, aby poznać imiona przyszłych żon i mężów. Wróżyły, by poznać swój przyszły zawód, losowały wróżby zapowiadające najbliższą przyszłość. Wyrzucały także kostki do gry, których numery odkrywały niespodzianki. Spotkanie z wróżbami zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.

   Ciekawe komu spełnią się andrzejkowe wróżby.


 
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl