logo
start -> Aktualności -> Archiwum
X ŚWIDNICKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS IV-VI

 

X ŚWIDNICKI  MIĘDZYSZKOLNY 

 

KONKURS  ORTOGRAFICZNY  KLAS  IV-VI

„Aż  po horyzont rozciągały się przepiękne, niby orientalne ogrody, a w nich tysiące różnokolorowych kwiatów: perłowoszare  azalie, żółto - czerwone gardenie, bladoróżowe goździki na tle ciemnej zieleni traw i rosnących gdzieniegdzie jasnozielonych krzewów .”

To fragment tekstu dyktanda z jakim musieli sobie poradzić uczestnicy X Świdnickiego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV-VI,  który miał miejsce 26.10.2011r. w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy.  

W konkursie, którego organizatorkami  były nauczycielki języka polskiego SP 105, udział wzięli uczniowie wszystkich świdnickich podstawówek. Młodzi świdniczanie rywalizowali o miano Mistrza Ortografii klas IV-VI.  

Najlepszym okazał się Mateusz Pfanhauser z Niepublicznej Katolickiej Szkoły „Caritas Diecezji Świdnickiej”, II miejsce zajęli: Jakub Pawłowski z SP 8 i Michał Spisak z SP 315.  Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Kozłowska z SP 8, Natalia Kawka z SP 315 i Natalia Adamczewska z SP 8.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Pielach dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy odebrali podziękowania za udział w konkursie,  a opiekunowie – za przygotowanie uczniów  do rywalizacji.

Zapraszamy do galerii.


 
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl